Buďme skutečným křesťanským společenstvím

Verze pro tiskPDF verze
Buďme skutečným křesťanským společenstvím-image-dscn8623.jpg

Vážení přátelé,

nejen materiální zajištění, ale i duchovní, duševní a morální podpora...

je důležitá v současné situaci, kdy zvlášť tíživě tato atmosféra doléhá na seniory, osamělé osoby či jinak životem zkoušené. Jako duchovní jsem v kontaktu s mnohými, kteří jsou zneklidněni a to zejména pod tlakem informací z medií. Proto je dobré, abychom byli zvláště k našim blízkým, mnohdy i rodičům, prarodičům, sousedům či známým o to více pozorní v této době a věnovali jim třeba jen chvilku naší pozornosti s nabídkou případné i praktické pomoci. Za běžné životní situace, nás mnohdy ani nenapadne, jak třeba i málo stačí, abychom druhého povzbudili nebo mu udělali velkou radost maličkostí. Vím však, že mnohdy se jedná spíše o pomoc duševní a duchovní, kterou dotyční cítí jako potřebnější.

   I já jako zdejší duchovní jsem k dispozici všem, kteří by stáli o osobní rozhovor (pokud to jen bude možné) či jakoukoliv pomoc. V rámci svých možností či možnosti farnosti, chceme být nablízku svým spoluobčanům. Někdy stačí i rozhovor prostřednictvím telefonu, nebo písemného kontaktu díky mejlu či faceeboku, který dá pocítit, že člověk není sám, nemusí prožívat strach a případně se má na koho obrátit. Všichni to víme, jak důležité je, jen vědět, že mám někoho, kdo prožívá mou radost, ale zejména starost a nejrůznější bolesti a obavy se mnou.

   Jako jedno společenství zachovejme si pozitivní mysl a přijměme tuto situaci jako výzvu k solidaritě, vstřícnosti a také hluboké důvěře, že naše životy má v rukou náš nebeský Otec, který je láskou a milosrdenstvím.

   Ze srdce přeji všem občanům naší farnosti a města klid ve vašich srdcích, ve vašich rodinách, pevné zdraví a Boží požehnání na přímluvu sv. Anny, patronky našeho města. P. Pavel Mach

tel.: 736 148 567, dekanstvi.mh@seznam.cz, www.dekanstvimh.cz

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer